Списание за дизајн
Списание за дизајн
Софа Кревет

Umea

Софа Кревет Умеата е многу секси, визуелно лесна и елегантна софа кревет за најмногу три лица кои седат и две лица во положба за спиење. Иако хардверот е класичен клик систем за кликнување, вистинската иновација за ова доаѓа од секси линиите и контурите што го прават ова привлечно парче мебел.

Име на проектот : Umea , Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : M3.

Umea  Софа Кревет

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.