Списание за дизајн
Списание за дизајн
Предводена Чадор И Голема Градина Факел

NI

Предводена Чадор И Голема Градина Факел Сосема нов NI Parasol го редефинира осветлувањето на начин што може да биде повеќе од светлечки предмет. Иновативно комбинирајќи чадор и градинарски факел, НИ изгледа паметно стои покрај шезлонги на базенот или други места на отворено, од утро до вечер. Комерцијалниот OTC-осетлив на прсти (придушувач со еден допир) им овозможува на корисниците лесно да се прилагодат на посакуваното ниво на осветлување на 3-каналниот систем на осветлување. NI, исто така, усвои низок напон 12V LED драјвер што генерира многу малку топлина, обезбедувајќи енергетски ефикасно напојување за системот со над 2000 парчиња на 0,1W LED диоди.

Име на проектот : NI , Име на дизајнерите : Terry Chow, Име на клиентот : FOXCAT.

NI  Предводена Чадор И Голема Градина Факел

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.