Списание за дизајн
Списание за дизајн
Каталог

Classical Raya

Каталог Една работа во врска со Хари Раја - тоа е дека безвремените песни на Раја од годината сè уште остануваат близу до срцата на луѓето до денес. Кој подобар начин да се стори сето тоа отколку со темата „Класична раја“? За да се донесе суштината на оваа тема, каталогот за спречување подароци е дизајниран да личи на стар винил-рекорд. Нашата цел беше: 1. Да креираме специјално парче дизајн, наместо страници составени од визуелни производи и нивни цени. 2. Создадете ниво на благодарност за класичната музика и традиционалните уметности. 3. Изведете го духот на Хари Раја.

Име на проектот : Classical Raya, Име на дизајнерите : Vincent Teoh Boon Seang, Име на клиентот : Giftseries Sdn. Bhd..

Classical Raya Каталог

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.