Списание за дизајн
Списание за дизајн
Амбалажа За Маица Со Ограничено Издание

Sneaker Freaker

Амбалажа За Маица Со Ограничено Издание Инспирирани од кутии за пица. Задачата за ескуј беше да отпечати ограничена маица со илустрација првично направена за германското списание за обувки Sneaker Freaker. Пакетот мораше да биде прифатлива, но кул, рачно изработена и еколошка, со лично чувство. Тие купиле некои картонски кутии, вид достапен насекаде на Интернет и ја дизајнирале површината со менување на тонски вредности и интензивна црвена боја за да ја зголемат моќноста на логото. Комбинирањето на аналогни техники со модерната типографија и илустрации води начин да се добие тој уникатен изглед.

Име на проектот : Sneaker Freaker, Име на дизајнерите : eskju · Bretz & Jung, Име на клиентот : Sneaker Freaker, Germany.

Sneaker Freaker Амбалажа За Маица Со Ограничено Издание

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.