Списание за дизајн
Списание за дизајн
Суспензија Светилка

Spin

Суспензија Светилка Спин, дизајниран од Рубен Салдана, е суспендирана LED светилка за осветлување на акцент. Минималистичкиот израз на неговите основни линии, заоблената геометрија и неговата форма, му даваат на Спин својот прекрасен и хармоничен дизајн. Неговото тело, целосно изработено од алуминиум, дава леснотија и конзистентност, додека делува како мијалник на топлина. Неговата плафонска монтажа на таванот и нејзиниот ултра тенок тензор генерира чувство на воздушна пловеност. Достапно во црно и бело, Спин е совршено прилагодување на светлината што се поставува во решетки, бројачи, витрини ...

Име на проектот : Spin, Име на дизајнерите : Rubén Saldaña Acle, Име на клиентот : Rubén Saldaña - Arkoslight.

Spin Суспензија Светилка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.