Списание за дизајн
Списание за дизајн
Осветлување На Велосипед

Astra Stylish Bike Lamp

Осветлување На Велосипед Astra е стилска велосипед со единечна рака со револуционерно дизајнирано алуминиумско интегрирано тело. Astra совршено ги комбинира тврдото монтирање и лесното тело во чист и стилски резултат. Едностраната алуминиумска рака не само што е издржлива, туку и ја остави Астра да лебди на средината на рачката, која обезбедува најширок опсег на зраците. Астра има совршена линија за отсекување, зракот нема да предизвика сјај кај луѓето од другата страна на патот. Астра му дава на велосипедот пар сјајни очи кои го осветлуваат патот.

Име на проектот : Astra Stylish Bike Lamp, Име на дизајнерите : Chou-Hang, Yang, Име на клиентот : LEXDESIGN.

Astra Stylish Bike Lamp Осветлување На Велосипед

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.