Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ламба

Newmoon

Ламба Mумон е таванска ламба направена од разнесено стакло, а мали светилки се наоѓаат во дупките инспирирани од површината на Месечината со свои како дупки со цел да се донесе светлината на месечината во атмосферата на домот. Овој стаклен абажур со привлечни очи со рабовите на заоблената дупка дава чувство на модерност. Овие дупки на светлината по аголот на завиткување, осветлуваат подобро и пошироко. Перформансите и естетската убавина се здружуваат и исто така обезбедуваат емотивна врска помеѓу „Newумон“ и луѓето.

Име на проектот : Newmoon, Име на дизајнерите : Nima Bavardi, Име на клиентот : Nima Bvi Design.

Newmoon Ламба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.