Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешноста На Вилата

Chinese Style Villa Design

Внатрешноста На Вилата Внатрешен дизајн на кинески стил е тренд во последниве години, особено за успешните сопственици на деловни активности и достоинственици, студиото за дизајн на ентериер HXL постојано ја истражува и истражува динамиката на овој стил, постојано од античките кинески традиционални декоративни техники за вадење на релевантни елементи, во комбинација со материјали и технологија за модерен дизајн, меѓусебна интеграција, учат едни од други и се стремат да ви донесат поинакво чувство.

Име на проектот : Chinese Style Villa Design, Име на дизајнерите : Xulong Huang, Име на клиентот : HXL Interior Design Studio.

Chinese Style Villa Design Внатрешноста На Вилата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.