Списание за дизајн
Списание за дизајн
Обележувач

Brainfood

Обележувач Ознаките за мозоци на мозокот се хумористички пристап кон активноста за читање како „храна за мозокот“ затоа, тие се обликувани во лажица, вилушка и нож! Во зависност од вашите читања, литературата, може да изберете соодветна форма, на пр. за романтика и loveубовни приказни претпочитаат ознаката за лажица, за филозофијата и поезијата формата со вилушка, а за комедија и читања од сцифи може да изберете нож. Обележувачите доаѓаат во многу теми. Еве ја грчката храна, грчкото лето и грчките мотиви, како нов предлог за дизајн за традиционалниот грчки сувенир.

Име на проектот : Brainfood, Име на дизајнерите : Natasha Chatziangeli, Име на клиентот : Natasha Chatziangeli Design Studio.

Brainfood Обележувач

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.