Списание за дизајн
Списание за дизајн
Модуларен Тросед

Laguna

Модуларен Тросед Седиштето за дизајнери на Лагуна е широка современа колекција на модуларни софи и клупи. Дизајнирано од италијанскиот архитект Елена Тревизан со корпоративни места за седење, тој е погодно решение за големи или мали простории за прием и простор за разбивање. Криви, кружни и директно модули на софата со и без раце сите ќе се комбинираат беспрекорно со соодветни маси за кафе за да обезбедат флексибилност за создавање на неколку шеми за внатрешен дизајн.

Име на проектот : Laguna, Име на дизајнерите : Elena Trevisan, Име на клиентот : SITIA .

Laguna Модуларен Тросед

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.