Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стоматолошката Клиника

Clinique ii

Стоматолошката Клиника Клинички II е приватна ортодонтска клиника за лидер на мислење и луминарија која аплицира и истражува најнапредни техники и материјали во својата дисциплина. Архитектите предвидувале концепт на имплантација врз основа на ортодонтска типична употреба на медицински помагала со голема прецизност како принцип на дизајнирање низ целиот простор. Внатрешните wallидни површини и мебелот се спојуваат беспрекорно во бела школка со поздравниот жолт коријан, каде се всадува најсовремена медицинска технологија.

Име на проектот : Clinique ii, Име на дизајнерите : Rahul Mistri, Име на клиентот : Open Atelier Mumbai.

Clinique ii Стоматолошката Клиника

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.