Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прстен

Peacocks

Прстен Peafowls се многу еластични и живи птици, чија убавина го инспирираше дизајнерот да го создаде овој коктел прстен. Прстенот на паун претставува динамичен дизајн на битка на птици преку асиметрична форма и мазни криви. Две борбени фигури на пауни ја обликуваат вревата за црвениот гарнет, што претставува грашок, предмет на желбата на ривалите. Големината и бојата на скапоцен камен му даваат на дизајнот статус и овозможуваат да се носи прстенот за вечерни настани. И покрај големата големина на главниот камен и вградените фигури на птици, прстенот е избалансиран и удобен за носење.

Име на проектот : Peacocks, Име на дизајнерите : Larisa Zolotova, Име на клиентот : Larisa Zolotova.

Peacocks Прстен

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.