Списание за дизајн
Списание за дизајн
Троседот

Shell

Троседот Софата Шел се појави како комбинација на контурни морски школки и модни трендови во имитирање на технологијата на егзоскелет и 3Д печатење. Целта беше да се создаде тросед со ефект на оптичка илузија. Треба да биде лесен и воздушен мебел што може да се користи и дома и на отворено. За да се постигне ефектот на леснотија, користена е мрежа од најлонски јажиња. Така, тврдоста на трупот е избалансирана со ткаењето и мекоста на линиите на силуетата. Цврста основа под аголните делови на седиштето може да се користи како странични табели и меки надземни седишта и перничиња да го завршат составот.

Име на проектот : Shell, Име на дизајнерите : Natalia Komarova, Име на клиентот : Alter Ego Studio.

Shell Троседот

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.