Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кристално Светло Скулптура

Grain and Fire Portal

Кристално Светло Скулптура Составена од дрво и кварцен кристал, оваа органска светлина скулптура користи стабилно извориво дрво од резерва на старост од тиково дрво. Со децении зафатен од сонцето, ветерот и дождот, дрвото потоа се обликува со рака, изшкуркан, изгорено и завршено во сад за држење на LED осветлување и употреба на кварцни кристали како природен дифузер. 100% природни непроменети кварцни кристали се користат во секоја скулптура и се стари околу 280 милиони години. Се користат различни техники за завршна обработка на дрво, вклучително и методот Shou Sugi Ban за употреба на оган за зачувување и контрастна боја.

Име на проектот : Grain and Fire Portal, Име на дизајнерите : Sunny Jackson, Име на клиентот : Sunny Jackson.

Grain and Fire Portal Кристално Светло Скулптура

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.