Списание за дизајн
Списание за дизајн
Приватна Градина

Ryad

Приватна Градина Предизвикот се состоеше во модернизација на стара селска куќа и ја претвора во царството на мирот и тивката, сеопфатно работејќи и на архитектонските и пределите. Фасадата беше обновена, извршени се градежни работи на тротоарите, а се изградени и базени за пливање и се изградени потпорни wallsидови, создавајќи нови фалсификувани железни облоги за сводовите, wallsидовите и оградите. Градинарството, наводнувањето и акумулацијата, како и молњата, мебелот и додатоците, исто така, сеопфатно се справија со.

Име на проектот : Ryad, Име на дизајнерите : Fernando Pozuelo, Име на клиентот : Fernando Pozuelo Landscaping Collection.

Ryad Приватна Градина

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.