Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметна Мелница За Кујна

FinaMill

Паметна Мелница За Кујна FinaMill е моќна мелница за кујни со зачини за зачини што може да се заменуваат и да се полнат. FinaMill е лесен начин да се подигне готвењето со смелиот вкус на свежо мелените зачини. Само пополнете ги мешките што може да се користат со суви зачини или билки, прицврстете мешунка и мелете ја точната количина на зачини што ви требаат со притискање на копче. Изменете ги мешунките зачини со само неколку кликања и продолжете да готвите. Тоа е единствената мелница за сите ваши зачини.

Име на проектот : FinaMill, Име на дизајнерите : Alex Liu, Име на клиентот : Elemex Limited.

FinaMill Паметна Мелница За Кујна

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.