Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметна Мелница За Кујна

FinaMill

Паметна Мелница За Кујна FinaMill е моќна мелница за кујни со зачини за зачини што може да се заменуваат и да се полнат. FinaMill е лесен начин да се подигне готвењето со смелиот вкус на свежо мелените зачини. Само пополнете ги мешките што може да се користат со суви зачини или билки, прицврстете мешунка и мелете ја точната количина на зачини што ви требаат со притискање на копче. Изменете ги мешунките зачини со само неколку кликања и продолжете да готвите. Тоа е единствената мелница за сите ваши зачини.

Име на проектот : FinaMill, Име на дизајнерите : Alex Liu, Име на клиентот : Elemex Limited.

FinaMill Паметна Мелница За Кујна

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.