Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметна Мелница За Кујна

FinaMill

Паметна Мелница За Кујна FinaMill е моќна мелница за кујни со зачини за зачини што може да се заменуваат и да се полнат. FinaMill е лесен начин да се подигне готвењето со смелиот вкус на свежо мелените зачини. Само пополнете ги мешките што може да се користат со суви зачини или билки, прицврстете мешунка и мелете ја точната количина на зачини што ви требаат со притискање на копче. Изменете ги мешунките зачини со само неколку кликања и продолжете да готвите. Тоа е единствената мелница за сите ваши зачини.

Име на проектот : FinaMill, Име на дизајнерите : Alex Liu, Име на клиентот : Elemex Limited.

FinaMill Паметна Мелница За Кујна

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.