Списание за дизајн
Списание за дизајн
Електричен Скутер За Споделување

For Two

Електричен Скутер За Споделување Тоа е уред за мобилност за туристите и локалното население на градовите популарни во туризмот. Решете ги проблемите со животната средина и метежот во сообраќајот предизвикани од традиционалниот метод на транспорт, како што се изнајмување автомобили и обезбедете уникатно еколошко искуство за мобилност. Јачината на овој модел не е ограничена само на фактот дека станува збор за електрично возило, туку и со употреба на енергија од батеријата на воздухот, што е далеку побезбедна и еколошка поповолна од традиционалната батерија со литиум-јон во однос на отстранувањето.

Име на проектот : For Two, Име на дизајнерите : Seungkwan Kim, Име на клиентот : T&T GOOD TERMS Co,. Ltd..

For Two Електричен Скутер За Споделување

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.