Списание за дизајн
Списание за дизајн
Резиденција

Cheung's Residence

Резиденција Резиденцијата е дизајнирана со едноставност, отвореност и природна светлина во умот. Подножјето на зградата го рефлектира ограничувањето на постојното место и формалниот израз е наменет да биде чист и едноставен. Атриум и балкон се наоѓаат на северната страна од зградата што ги осветлува влезот и просторијата за јадење. Лизгачките прозорци се обезбедени на јужниот крај на зградата каде што дневната соба и кујната треба да ги зголемат природните светла и да обезбедат просторна флексибилност. Предложени се светла светла низ целата зграда за понатамошно зајакнување на идејните дизајни.

Име на проектот : Cheung's Residence, Име на дизајнерите : Yu-Ngok Lo, Име на клиентот : YNL Design.

Cheung's Residence Резиденција

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.