Списание за дизајн
Списание за дизајн
Преклопен Велосипед

DONUT

Преклопен Велосипед Лесно се склопува концепт за велосипед кој се склопува во кружна рамка без делови од велосипедот што се протегаат надвор од рамката. Велосипедот изгледа како круг после преклопување, кој лесно може да се носи, складира и складира. Овој велосипед има кружна алуминиумска рамка од легура која го носи товарот на возачот. Предните и задните вилушки се вртат на кружната рамка. Овој велосипед има тубуларна педала која се лизга, како и ротира во картерот. Комбинација на ланец и опрема дискови се користат за пренесување на движењето на задното тркало. Висина на прилагодливото седиште и рачката со GPS, музички плеер и циклометар.

Име на проектот : DONUT, Име на дизајнерите : Arvind Mahabaleshwara, Име на клиентот : .

DONUT Преклопен Велосипед

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.