Списание за дизајн
Списание за дизајн
Креативен Дизајн На Ентериер

Reckitt Benckiser office design

Креативен Дизајн На Ентериер Барањето на клиентот беше да се испланира целосно континуирана, отворена, модерна канцеларија. Имаше предвид дека осветлувањето е многу добро и искористете ги предностите на сите одлични простори оптички Не запечатувајте. Дел од трпезаријата и отворената кујна се обидовме да ги натераме вработените да се чувствуваат трендовски кафуле. Откако беше воведен, младиот тим на РБ, мансарда на околината и боите на брендот на компанијата, беа едногласно изгласани за дизајнот на ентериер на уличен уметнички стил.

Име на проектот : Reckitt Benckiser office design, Име на дизајнерите : Zoltan Madosfalvi, Име на клиентот : .

Reckitt Benckiser office design Креативен Дизајн На Ентериер

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.