Списание за дизајн
Списание за дизајн
Вотка

Kasatka

Вотка „КАСАТКА“ беше развиена како премија вотка. Дизајнот е минималистички, како во форма на шише, така и во бои. Едноставно цилиндрично шише и ограничен опсег на бои (бела, нијанси на сива, црна) ја нагласуваат кристалната чистота на производот и елеганцијата и стилот на минималистички графички пристап.

Име на проектот : Kasatka, Име на дизајнерите : Anastasia Smyslova, Име на клиентот : Anastasia Smyslova.

Kasatka Вотка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.