Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дневна Стол

Opa

Дневна Стол Прекрасната и чудна форма на единствена цевка од не'рѓосувачки челик која му дава форма на мебелот е она што ја прави оваа дневна столица толку интересна. Тоа Цевката за виткање и свитната иверица што ја формираат столот ја прави многу еластична и удобна. Дизајнот се чувствува многу лесен и нежен.

Име на проектот : Opa, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : .

Opa Дневна Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.