Списание за дизајн
Списание за дизајн
Влезната Маса

organica

Влезната Маса ОРГАНИЦА е филозофско прикажување на Фабрициозо на кој било органски систем во кој сите делови се меѓусебно поврзани за да дадат егзистенција. Дизајнот се засноваше на сложеноста на човечкото тело и човечката пред-концепција. Гледачот е воден во возвишено патување. Вратата на ова патување е две масивни дрвени форми што се перцепираат како бели дробови, потоа алуминиумско вратило со конектори што личи на 'рбетот. Гледачот може да најде искривени прачки кои изгледаат како артерии, форма што може да се толкува како орган и финалето е убава стакло со образец, силна, но кревка, исто како и човечката кожа.

Име на проектот : organica, Име на дизајнерите : Fabrizio Constanza, Име на клиентот : fabrizio Constanza.

organica Влезната Маса

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.