Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стока Градите На Фиоки

Commodia

Стока Градите На Фиоки Commodia by ArteNemus е градите на фиоки со органски површини и форми. Неговиот висок изглед е нагласен со употреба на дрвени видови со исклучителен квалитет и извонредна изработка. Неговата форма е истакната со контрастот помеѓу бојата на дрво на површините и бојата на дрво на рабовите. Покрај тоа, на материјалите и завршувањето на скриените површини им се дава истото посебно внимание на квалитетот од оние на видливите површини што резултира во естетски концепт без дисконтинуитет. Дизајнот на Commodia е современ со класична инспирација.

Име на проектот : Commodia, Име на дизајнерите : Eckhard Beger, Име на клиентот : ArteNemus.

Commodia Стока Градите На Фиоки

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.