Списание за дизајн
Списание за дизајн
Светилка

Tako

Светилка Тако (октопод на јапонски јазик) е стол светилка инспирирана од шпанската кујна. Двете основи потсетуваат на дрвените плочи каде што се сервира „pulpo a la gallega“, додека неговата форма и еластичната лента евоцираат едно бенто, традиционалното јапонско ручек. Неговите делови се склопуваат без завртки, што го прави лесен за составување. Да се пакуваат на парчиња, исто така, се намалуваат трошоците за пакување и складирање. Зглобот на флексибилната абажур на полипропен е скриена зад еластичната лента. Дупките дупчат на основата и на горните парчиња го овозможуваат потребниот проток на воздух за да се избегне прегревање.

Име на проектот : Tako, Име на дизајнерите : Maurizio Capannesi, Име на клиентот : .

Tako Светилка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.