Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Гардероба

Shanghai

Мултифункционална Гардероба Мултифункционална гардероба „Шангај“. Предната шема и лаконската форма делуваат како „декоративен wallид“, а тоа овозможува да се согледа гардеробата како декоративна компонента. „Сите инклузивни“ систем: вклучува места за складирање со различен волумен; вградените маси за постелнина се дел од предниот дел на гардеробата, отворена и затворена со едно притискање на предните делови; 2 вградени ноќни ламби скриени под извонредниот волумен од двете страни на креветот. Главниот дел од шкафот е изработен од ситно парче дрво во форма. Се состои од 1500 парчиња кемпа и 4500 парчиња бели дабови.

Име на проектот : Shanghai, Име на дизајнерите : Julia Subbotina, Име на клиентот : Julia Subbotina.

Shanghai Мултифункционална Гардероба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.