Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбени Вили

Field of Flowers

Станбени Вили Структурата што се потпира на лежиштето на лак или полу-лак карактер има намалено влијание врз почвата, така што allows овозможува на почвата да ужива дожд и да дише. Неговиот дизајн има интеграција со природата. Блок составен од четири вила единици има шанса да уживате во погледот панорамски, благодарение на механизмот кој е во можност да ротира 360 ° на ден. Проектот добива дел од снабдувањето со енергија од рози на ветер. Секоја единица за вили може да се вклучи во органското земјоделство на своја област во услови на разни цвеќиња , дрвја заокружени со вештачки или вистински езерца.

Име на проектот : Field of Flowers, Име на дизајнерите : Murat Gedik, Име на клиентот : MURAT GEDIK.

Field of Flowers Станбени Вили

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.