Списание за дизајн
Списание за дизајн
Скејт За Мек И Тврд Снег

Snowskate

Скејт За Мек И Тврд Снег Оригиналниот скејт скејт е тука претставен во еден сосема нов и функционален дизајн - во махагони од дрво и со тркачи од не'рѓосувачки челик. Една предност е што може да се користат традиционални кожени чизми со пета, и како таква нема побарувачка за специјални чизми. Клучот за вежбање на скејт, е лесната техника за вратоврска, бидејќи дизајнот и конструкцијата се оптимизираат со добра комбинација до ширина и висина на скејтот. Друг одлучувачки фактор е ширината на тркачите кои го оптимизираат управувањето со лизгање на цврст или тврд снег. Тркачите се од не'рѓосувачки челик и се опремени со завртки за вдлабнатини.

Име на проектот : Snowskate, Име на дизајнерите : KT Architects, Име на клиентот : Arkitektavirki Kári Thomsen ark.MAA.

Snowskate Скејт За Мек И Тврд Снег

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.