Списание за дизајн
Списание за дизајн
Бутик И Изложбен Салон

Risky Shop

Бутик И Изложбен Салон Ризикот продавница е дизајниран и создаден од мала, дизајнерско студио и гроздобер галерија основана од Пјотр Пјоски. Задачата претстави многу предизвици, бидејќи бутикот се наоѓа на вториот кат на станбена куќа, му недостига продавница и има површина од само 80 квадратни метри. Тука се појави идејата за удвојување на областа, со користење на просторот на таванот, како и на подот. Достоинствена, домашна атмосфера се постигнува, иако мебелот всушност е обесен наопаку на таванот. Ризичната продавница е дизајнирана против сите правила (дури и и ’се спротивставува на гравитацијата). Целосно го одразува духот на марката.

Име на проектот : Risky Shop, Име на дизајнерите : smallna, Име на клиентот : Risky Shop powered by smallna.

Risky Shop Бутик И Изложбен Салон

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.