Списание за дизајн
Списание за дизајн
Седењето За Возачи На Транзит

Door Stops

Седењето За Возачи На Транзит Door Stops е соработка помеѓу дизајнерите, уметниците, возачите и жителите на заедницата за да се пополнат запоставените јавни места, како транзитни постојки и испразнетите места, со можности за седење да го направат градот попријатно место за живеење. Наменети да обезбедат побезбедна и естетски пријатна алтернатива од онаа што постои, единиците се нанесуваат со големи дисплеи на јавна уметност нарачани од локални уметници, правејќи полесно препознатливо, безбедно и пријатно место за чекање на возачите.

Име на проектот : Door Stops, Име на дизајнерите : Craig L. Wilkins, Име на клиентот : Detroit Community Design Center.

Door Stops Седењето За Возачи На Транзит

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.