Списание за дизајн
Списание за дизајн
Календар

NTT EAST 2014 Calendar “Happy Town”

Календар Ние градиме градови со вас. Пораката што Норт Јапонија ја промовира компанијата за промоција на продажба е прикажана во овој календар на биро. Горниот дел од календарските листови е исечен од разнобојни згради, а листовите што се преклопуваат формираат еден среќен град. Тоа е календар што може да уживате во менувањето на сценографијата на линијата на зградите секој месец и ве исполнува чувство да останете среќни цела година.

Име на проектот : NTT EAST 2014 Calendar “Happy Town”, Име на дизајнерите : Katsumi Tamura, Име на клиентот : NIPPON TELEGRAPH AND TELEPHONE EAST CORPORATION.

NTT EAST 2014 Calendar “Happy Town” Календар

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.