Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столна Ламба

M.T.F. ( My True Friend)

Столна Ламба Единственоста на светилката МТФ (Мој вистински пријател) во форма на куче е дека, најпрво може да одговара на речиси секој декор, од веселата, пријатна детска соба и завршувајќи со ладна службена работна канцеларија. Второ, има единствена комбинација на материјали - дрво, пластика, метал, стакло што создава стил на фузија. Третата единствена карактеристика е тоа што, не сите ламби можат да имаат стожерна рака со 360 степени и бесплатно навалување од кој било агол. Исто така, нашата ламба обезбедува можност за крута фиксација со удобните ергономски брави.

Име на проектот : M.T.F. ( My True Friend), Име на дизајнерите : Taras Zheltyshev, Име на клиентот : Fiat Lux.

M.T.F. ( My True Friend) Столна Ламба

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.