Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцелариски Сет

Cubix

Канцелариски Сет Канцелариски сет во форма на коцка вклучувајќи кутија за хартиени клипови, кутија за налепници и држач за пенкала. Главната идеја на Cubix е да се создаде „организиран хаос“. Никој не е тајна дека редот на работното место е многу важен. Сепак, многу луѓе ја сакаат таканаречената креативна хаос. Решението на оваа мала противречност беше основата на концептот на Cubix. Поради еластичноста на црвените шипки скоро нешто што е расфрлано низ целата маса, може да се вметне во држачот на моливчето од кој било агол, од пенкала и моливи сите димензии до хартија и налепници.

Име на проектот : Cubix, Име на дизајнерите : Alexander Zhukovsky, Име на клиентот : SKB KONTUR.

Cubix Канцелариски Сет

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.