Списание за дизајн
Списание за дизајн
Индивидуален Термостат За Дома

The Netatmo Thermostat for Smartphone

Индивидуален Термостат За Дома Термостатот за паметни телефони претставува минималистички, елегантен дизајн, спротивно на традиционалните дизајни на термостатот. Проucирната коцка оди од бела во боја во еден момент. Сè што треба да направите е да нанесете еден од 5-те филмови со заменливи во боја на задниот дел на уредот. Мека и лесна, бојата носи нежен допир на оригиналност. Физичките интеракции се чуваат на минимум. Едноставен допир овозможува промена на температурата додека сите други контроли се направени од паметниот телефон на корисникот. Е-мастило екранот избран за неговиот неспоредлив квалитет и минимална потрошувачка на енергија.

Име на проектот : The Netatmo Thermostat for Smartphone, Име на дизајнерите : Netatmo, Име на клиентот : Netatmo.

The Netatmo Thermostat for Smartphone Индивидуален Термостат За Дома

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.