Списание за дизајн
Списание за дизајн
Осветлената Вазна

Ampoule

Осветлената Вазна Капка светлина, архетипска и чиста форма која во својот динамичен поттик раскажува за уникатната песна на подарок за цвеќе. Ова е инспиративна мисла за огромна вазна за еден цвет, дизајнерска ставка која го карактеризира секој простор со својата едноставност, раскажувајќи ја магијата на својата историја.

Име на проектот : Ampoule, Име на дизајнерите : Federico Traverso, Име на клиентот : Myyour.

Ampoule Осветлената Вазна

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.