Списание за дизајн
Списание за дизајн
Играчка

Sofia

Играчка Дизајнот беше инспириран од словенечка дрвена количка за кукли од 19 век. Предизвикот што им се претстави на дизајнерите беше да се земе играчка која е стара вековна, повторно да му се даде намена, да ја направи привлечна, корисна, интересна за дизајн, различна и пред сè едноставна и елегантна. Авторите дизајнираа модерна преносна бебе креветчето за кукли. Тие излегоа со органска форма, илустрирајќи ја мекоста на врската помеѓу детето и бебето играчка. Во основа е направена од дрво и текстил. Може да се користи за спиење, транспорт и чување кукли. Оваа играчка поттикнува социјална игра.

Име на проектот : Sofia, Име на дизајнерите : Klavdija Höfler and Matej Höfler, Име на клиентот : kukuLila.

Sofia Играчка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.