Списание за дизајн
Списание за дизајн
Развојот На Мебел

dotdotdot.frame

Развојот На Мебел Домовите растат помали, затоа им треба лесен мебел кој е разноврсен. Dotdotdot.Frame е првиот мобилен, прилагодлив систем на мебел на пазарот. Ефективно и компактно, рамката може да биде прицврстена на theидот или да се потпира на тоа за лесно поставување низ домот. И неговата прилагодливост доаѓа од 96 дупки и широк опсег на додатоци за да се поправат во нив. Користете еден или приклучете се на повеќе системи заедно колку што е потребно - достапна е бесконечна комбинација.

Име на проектот : dotdotdot.frame, Име на дизајнерите : Leonid Davydov, Име на клиентот : dotdotdot.furniture.

dotdotdot.frame Развојот На Мебел

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.