Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фотелја

Ami

Фотелја Фотелјата АМИ е дизајнирана за интензивна употреба во рестораните. Замислено е да биде и многу удобно и робусно и исто така значително да ја олесни услугата во тешки услови на ресторан. Неговата добро заоблена форма со своите различни овални линии што потсетува на рагби-топката им овозможува на клиентите да се чувствуваат многу удобно и среќно што се наоѓаат во ресторанот. Елиптичните дупки во рацете се наредени со обликувани парчиња дрво од кои луѓето уживаат во мозочен удар. Фотелјата е достапна во голем број светли бои што овозможуваат состав на персонализиран полихроматски сет

Име на проектот : Ami, Име на дизајнерите : Patrick Sarran, Име на клиентот : QUISO SARL.

Ami Фотелја

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.