Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешен Дизајн На Куќи

Barn by a River

Внатрешен Дизајн На Куќи Проектот „Штала по река“ го исполнува предизвикот да се создаде населен простор, засновајќи се на еколошката вклученост и предлага специфично локално решение за архитектурата и проблемот со меѓусебно пренесување. Традиционалниот архетип на куќата е доведен до подвигнување на нејзините форми. Cидовите од кедровиот покрив и зелените schидови на шишината ја кријат зградата во тревата и грмушките од човековиот пејзаж. Зад стаклениот wallид, се појавува карпеста крајбрежје.

Име на проектот : Barn by a River, Име на дизајнерите : Dmitry Pozarenko, Име на клиентот : Dmitry Pozarenko.

Barn by a River Внатрешен Дизајн На Куќи

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.