Списание за дизајн
Списание за дизајн
Апликацијата За Гледање

TTMM for Fitbit

Апликацијата За Гледање TTMM е колекција од 21 часовник лица посветени на паметните часовници Fitbit Versa и Fitbit Ionic. Лицата со часовници имаат подесувања за компликации само со едноставна славина на екранот. Ова ги прави многу брзи и лесни за прилагодување на бојата, претходно наместениот дизајн и компликациите според опциите на корисниците. Инспириран е со филмови како серијалот Блејд Ранер и Твин Пикс.

Име на проектот : TTMM for Fitbit, Име на дизајнерите : Albert Salamon, Име на клиентот : TTMM.

TTMM for Fitbit Апликацијата За Гледање

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.