Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекцијата На Женска Облека

Hybrid Beauty

Колекцијата На Женска Облека Дизајнот на колекцијата хибридна убавина е да се користи сложеноста како механизам за опстанок. Основаните слатки карактеристики се панделки, шупли и цвеќиња, а тие се ремедија со традиционални техники на миленичиња и измет. Ова ги рекреира старите техники на мода на модерниот хибрид, што е романтично, темно, но и вечно. Целиот процес на дизајнирање на хибридна убавина промовира одржливост за создавање на безвременски дизајни.

Име на проектот : Hybrid Beauty, Име на дизајнерите : Moon Jung Chang, Име на клиентот : Moon Chang Design Studio.

Hybrid Beauty Колекцијата На Женска Облека

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.