Списание за дизајн
Списание за дизајн
Носач За Миленичиња

Pawspal

Носач За Миленичиња Носачот на Pawspal Pet ќе заштеди енергија и ќе му помогне на сопственикот на домашно милениче брзо да го испорача. За дизајн концепт Pawspal носач за миленичиња инспириран од Спејс шатлот кој може да ги носи своите прекрасни миленичиња каде што сакаат. И ако имаат уште едно домашно милениче, можат да постават уште едно на врвот и да ги спојат тркалата на дното за да ги повлечат носачите. Покрај тоа, Pawspal има дизајнирано со внатрешен вентилатор за удобност за домашни миленици и лесен за полнење со USB C.

Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните

Xtreme Lip-Shaper® System

Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните Xtreme систем за усни-Shaper® е првиот светски клинички докажан безбеден апарат за зголемување на усните за домашна употреба. Тој користи 3.500-годишен кинески метод на „шкаф“ - со други зборови, вшмукување - во комбинација со напредна технологија за правење усни за да ги контурира и да ги зголеми усните веднаш. Дизајнот создава воодушевувачка единечна лобусирана и двојно лобусна долна усна исто како Анџелина olоли. Корисниците можат да ја подобрат горната или долната усна одделно. Дизајнот е исто така изграден за да ги подигне сводовите на лакот на Купидон, да пополни јами за усни за да ги подигнете аглите на устата за стареење. Погоден за двата пола.

Шеќери

Two spoons of sugar

Шеќери Да се јаде чај или да пиете кафе не е само за калење еднаш жед. Тоа е церемонија на препуштање и споделување. Додавањето шеќер на кафе или чај би можело да биде лесно како што се сеќавате на римските броеви! Без разлика дали ви треба една лажица шеќер или две или три, само треба да одберете еден од трите броеви направени од шеќер и да го попувате во вашиот топло / ладен пијалок. Една акција и целта е решена. Без лажица, без мерење, станува толку едноставно.

Тоалети За Кучиња

PoLoo

Тоалети За Кучиња PoLoo е автоматски тоалет за да им помогне на кучињата да се смират во мир, дури и кога времето е лошо надвор. Во летото 2008 година, за време на едриличарскиот одмор со трите семејни кучиња Елиана Реџори, квалификуван морнар, ја осмисли PoLoo. Со нејзината пријателка Аднан Ал Малх дизајнираше нешто што ќе им помогне не само на квалитетот на животот на кучињата, туку и да се подобри кај оние сопственици кои се постари или инвалидни и не можат да излезат од куќата во зимскиот период. Тоа е автоматско, избегнувајте мирис и лесен за употреба, за носење, чистење и идеално за оние кои живеат во станови, за моторни возила и сопственици на чамци, хотел и одморалишта.

Birdhouse

Domik Ptashki

Birdhouse Поради монотониот начин на живот и недостатокот на одржлива интеракција со Природата, човекот живее во состојба на постојан слом и внатрешно незадоволство, што не му дозволува во целост да ужива во животот. Може да се поправи со проширување на границите на перцепцијата и стекнување на ново искуство на интеракција помеѓу човекот и природата. Зошто птици? Нивното пеење позитивно влијае на менталното здравје на луѓето, исто така птиците ја штитат животната средина од штетници од инсекти. Проектот Домик Пташи е можност да се создаде корисна населба и да се обиде на улогата на орнитологот со набудување и грижа за птиците.

Робот За Нега На Домашни Миленици

Puro

Робот За Нега На Домашни Миленици Целта на дизајнерот беше да ги реши проблемите при одгледување кучиња од домаќинства на едно лице. Нарушувања на анксиозност на кучешки животни и физиолошки проблеми се вкоренети од подолг период на отсуство на старателите. Поради малите простори за живеење, чуварите на работниците споделија животна средина со придружни животни, предизвикувајќи проблеми со санитарни услови. Инспириран од точките на болка, дизајнерот излезе со робот за нега кој 1. игра и комуницира со придружни животни со фрлање на трети, 2. исчистува прашина и трошки по активности во затворен простор и 3. презема мириси и коса кога придружни животни земаат одмори