Списание за дизајн
Списание за дизајн
Визуелниот Идентитет

Le Coffret - Chambres D'Hôtes

Визуелниот Идентитет Ле Кофрет е шармантен дизајн кревет и појадок во срцето на Вале де Аоста. Проектот беше замислен во апсолутно почитување на автентичниот стил: затоа камените wallsидови, дрвените греди и античкиот мебел. Круг што го симболизира небото над триаголникот што ја претставува планината, каде што се наоѓа Б & Б, од идејата за искачување на човекот на небото. Фонт Onciale ревидиран во модерна верзија за да се потсетиме на келтското потекло на Долината со право се балансира и поддржува силен и важен симбол за конечно да се добие лого што е лесно да се идентификува и лесно го привлекува окото.

Име на проектот : Le Coffret - Chambres D'Hôtes, Име на дизајнерите : Laura Ferrario, Име на клиентот : Ferrariodesign.

Le Coffret - Chambres D'Hôtes Визуелниот Идентитет

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.