Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столици

Musketeers

Столици Едноставно Елегантно Функционална. Мускетарите се столбови со три нозе изработени од метал обложени со прав, свиткани во форма со дрвени нозе исечени од ласер. Основа со три нозе е геометриски докажано дека е всушност постабилна и има најмалку шанси да се бори отколку да има четири. Со одлична рамнотежа и функционалност, елеганцијата на мускетарите во својот модернистички изглед го прават совршено парче во вашата соба. Дознајте повеќе: www.rachelledagnalan.com

Име на проектот : Musketeers, Име на дизајнерите : Rachelle Dagñalan, Име на клиентот : Rachelle Marie Dagñalan (rmd*).

Musketeers Столици

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.