Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столици

Musketeers

Столици Едноставно Елегантно Функционална. Мускетарите се столбови со три нозе изработени од метал обложени со прав, свиткани во форма со дрвени нозе исечени од ласер. Основа со три нозе е геометриски докажано дека е всушност постабилна и има најмалку шанси да се бори отколку да има четири. Со одлична рамнотежа и функционалност, елеганцијата на мускетарите во својот модернистички изглед го прават совршено парче во вашата соба. Дознајте повеќе: www.rachelledagnalan.com

Име на проектот : Musketeers, Име на дизајнерите : Rachelle Dagñalan, Име на клиентот : Rachelle Marie Dagñalan (rmd*).

Musketeers Столици

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.