Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столици

Musketeers

Столици Едноставно Елегантно Функционална. Мускетарите се столбови со три нозе изработени од метал обложени со прав, свиткани во форма со дрвени нозе исечени од ласер. Основа со три нозе е геометриски докажано дека е всушност постабилна и има најмалку шанси да се бори отколку да има четири. Со одлична рамнотежа и функционалност, елеганцијата на мускетарите во својот модернистички изглед го прават совршено парче во вашата соба. Дознајте повеќе: www.rachelledagnalan.com

Име на проектот : Musketeers, Име на дизајнерите : Rachelle Dagñalan, Име на клиентот : Rachelle Marie Dagñalan (rmd*).

Musketeers Столици

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.