Списание за дизајн
Списание за дизајн
Лулка За Стол

xifix2base rocking-chair-one

Лулка За Стол Дизајнот на лулка што се крие се заснова на потребниот минимум физика и материјал - реализиран од една бескрајна цевка. Стабилноста се постигнува со форма на јамка. Не се потребни дополнителни конструкции и врски. Столот нема никакви агли само криви - хармонични кривини. Тоа е тенок и пријатна стол за лулка - без украси и дополнителни конструкции. Тој е наменет за релаксирачки области како дневни соби. Минимализираната конструкција на една цевка е веднаш видлива.

Име на проектот : xifix2base rocking-chair-one, Име на дизајнерите : Juergen Josef Goetzmann, Име на клиентот : Creativbuero.

xifix2base rocking-chair-one Лулка За Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.