Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторанот

pleasure

Ресторанот Задоволство од живеењето на уметноста. Продолжување и продолжување. Преку продолжување на облиците на таванот и просторите на подот и нивната конзистентна контурна изолација, што оди исправено овде или нејасна таму, како одраз на сила на дејствување што ги опфаќа врвовите и долините во животот. Додека слоевите со амбиентални текови и морфите се во акција, сликите на убавината се создаваат во вселената. Вселенската кабина е флуидна и транспарентна, додека ги одржува поделбите на различните оддели. Со генијално уредување на просторот, приватноста може да постои во средина.

Име на проектот : pleasure, Име на дизајнерите : Yu-Wen Chiu (Vita), Име на клиентот : Yuan King International Interior Design Co., Ltd.

pleasure Ресторанот

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.